سخنرانی ها و انجمن ها

سخنرانی ها و انجمن ها

سخنرانی ها و انجمن ها
سخنرانی ها و انجمن ها
دانشگاه فودان با موقعیت کلیدی خود در ایدئولوژی و فرهنگ ملی، نه تنها در خلق دانش و تولید فرهنگی درگیربوده ، بلکه در انتشار دانش، ایدئولوژی و فرهنگ نیز به طور گسترده ای نقش داشته است. دانشگاه فودان مکانی است که در آن ایدئولوژی و فرهنگ گرد هم آمده و پخش میشوند. هر سال بیش از 2000 سخنرانی ، و همچنین حدود 200 انجمن و کنفرانس های علمی، در فودان برگزار می شود.
در طول سالها، گوش دادن به سخنرانیها به یکی از راههای مطالعه و روش زندگی برای دانشجویان تبدیل شده است. این موضوع باعث شده که محیط دانشگاهی یک سری “مختصات فرهنگی” مانند سالن سخنرانی، میدان دانشجویی، کلاس درس و غیره را توسعه دهد.
سخنرانی علمی سالگرد دانشگاه
سخنرانی علمی سالگرد دانشگاه در حال حاضر بزرگترین فعالیت تبادل علمی دانشگاه است. تمامی فعالیتهای سالانه دانشگاه روی محور ترویج پژوهش های علمی فعالیت میکنند. هر سال در اواخر ماه مه ، هر یک از واحدهای دانشگاهی گزارش علمی و همایشهایی بر اساس وقایع و جریانات اخیر را در بخش، سازماندهی میکند که تا به حال حدود 700 الی 800 گزارش علمی تخمین زده شده است. با شروع آن در سال 2009، همایش علمی، با تقویت نفوذ علمی خودبر روی دانش جویان، به هفته فرهنگ دانشگاهی گسترش یافت.
انجمن شانگهای
انجمن شانگهای که در سال 2005 راه اندازی شد، انجمن بین المللی اقتصادی بامیزبانی دانشگاه فودان و حمایت مالی بنیاد کره مطالعات پیشرفته میباشد. پس از هشت سال عملکرد موفق، “انجمن شانگهای” به یکی از مهم ترین انجمن های علمی در چین تبدیل شد. در آن زمان بیش از 2800 مهمان از بخشهای سیاسی، دانشگاهی و تجاری در انجمن حضور داشتند. تحت موضوع جهانی شدن اقتصادی، این انجمن ماموریتی بر مبنای” تمرکز بر آسیا، تمرکز بر مسائل داغ، تجمع نخبگان ، افزایش همکاری، و پیگیری اجماع بر عهده گرفت. این مجموعه در تلاش است که با دعوت به همکاری و گفت و گو از رهبران و نخبگان در تمامی زمینه ها ،یک پلت فرم برای ارتباط میان محافل دانشگاهی، سیاسی و تجاری ایجاد کند تا دیدگاه و توصیه هایی برای پیشرفت کلی اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی آسیا ارایه دهد. انجمن شانگهای در ماه مه سال 2013 با موضوع حکمت آسیا ” به دنبال توسعه موزون در تنوع ” منعقد شد.

توسط | 2018-04-28T11:46:30+00:00 آوریل 28th, 2018|دانشگاه فودان|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه